فناوری هوافضا برای امنیت، رفاه و افزایش کیفیت زندگی
آب و هوا --273°C

پایگاه علمی، خبری، تحلیلی کیهان نورد

 خبر فوری

یک تیتر یک خبر

در مراسم روز فناوری فضایی چه گذشت؟

در مراسم روز فناوری فضایی چه گذشت؟
۱۳۹۳/۱۱/۲۹ - ۱۰:۰۳

مراسم روز  فناوری فضایی روز سه شنبه 28 بهمن ماه با حضور حسن روحانی رئیس جمهور و سایر مقامات کشور برگزار شد.

این مراسم طبق سنت چند سال اخیر در سالن اجلاس سران و با حضور کارشناسان و مسوولان نهادهای گوناگون فضایی کشور برگزار شد. همچنین نمایشگاهی از آخرین دستاوردهای فضایی کشور در سالن اجلاس سران برپا بود.

رئیس‌جمهور پیش از سخنرانی از نمایشگاه دستاوردهای فضایی کشور شامل سامانه‌های ماهواره‌، فضانوردی،‌رانشگرهای فضایی، مکانیک، مواد و انرژی و سامانه‌های حمل و نقل فضایی بازدید کرد.در این نمایشگاه نهادها و بخش‌های مرتبط و دانشگاه‌ها و پژوهشکده‌های کشور، تازه‌ترین دستاوردهای خود را به نمایش گذاشته بودند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، روحانی پس از بازدید از این نمایشگاه گفت: یکی از بخش‌هایی که دانشمندان جمهوری اسلامی ایران در سال‌های گذشته حضور فعال داشته و دستاوردهای خوبی داشته‌اند در زمینه هوافضا و تسلط بر فضا و استفاده از ماهواره‌ها برای کاربردهای مورد نیاز کشور بوده و گام‌های خوبی تاکنون برداشته شده است.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه در دولت یازدهم سه پرتاب جدید در عرصه هوافضا داشته‌ایم، اظهار داشت: با پرتاب اخیر ماهواره فجر که موفقیت‌آمیز بود، ایران وارد مرحله جدیدی شده است.
وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران جزو معدود کشورهایی است که در زمینه فضا به چرخه فعالیت در همه عرصه‌ها دست پیدا کرده است، گفت: در این نمایشگاه از برنامه‌های بخش‌های مختلف در سال‌های گذشته و برنامه‌های سال‌های ۹۴ و ۹۵ و بلندمدت این عرصه بازدید کردم.
رئیس‌جمهور اظهارداشت: جمهوری اسلامی ایران در دو سال آینده موفقیت‌های جدیدی در زمینه هوافضا به دست خواهد آورد و با توجه به تحولات ساختاری در دولت، سرعت کار ما برای دستیابی به مراحل بعدی سریع‌تر خواهد شد.
در این مراسم محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیات و فناوری، سورنا ستاری معاون علی و فناوری رییس جمهور،‌حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و تعدادی از مقامات و مسوولان فضایی کشور حضور داشتند. نکته جالب این بود که رییس جمهور و وزیر ارتباطات تنها سخنرانان این مرام بودند. 

استفاده از مطالب کیهان نورد تنها با ذكر منبع و نام نویسنده بلامانع خواهد بود.


کلمات کلیدی

0 نظر

نظر شما:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
فیلد های ضروری با علامت * مشخص شده اند.