فناوری هوافضا برای امنیت، رفاه و افزایش کیفیت زندگی
آب و هوا --273°C

پایگاه علمی، خبری، تحلیلی کیهان نورد

 خبر فوری

یک تیتر یک خبر

به مناسبت هفته جهانی فضا| شماره یک ماهنامه «فناوری فضایی» منتشر شد

به مناسبت هفته جهانی فضا| شماره یک ماهنامه «فناوری فضایی» منتشر شد
۱۳۹۴/۷/۱۷ - ۲۱:۰۵

شماره يك ماهنامه علمي، خبري و تحليلي فناوري فضايي به مناسبت هفته جهانی فضا، با مطالبی جذاب و متنوع در حوزه فضا و فناوری‌های فضایی، آخرین اکتشافات و پیشرفت‌های این حوزه، منتشر شد.

تاکنون ۲۶ شماره از فناوری فضایی منتشر شده است، اما این نخستین شماره ماهنامه فناوری فضایی است که همزمان با آخرین روزهای هفته جهانی فضا، روی گیشه‌ای مطبوعاتی سراسر  کشور می‌رود.

ماهنامه فناوری فضایی را دفتر امور فضایی موسسه آموزشی و تحقیقاتی صنایع دفاعی به سردبيري عباس خاراباف، کارشناس و روزنامه‌نگار هوافضا منتشر می‌کند.

 تاريخ انتشار ماهنامه علمي، خبري و تحليلي فناوري فضايي ١٥ مهر ١٣٩٤ است و علاقمندان می‌توانند از همین امروز در سراسر ایران این مجله جذاب را تهیه کنند.

جنگ احتمالی ابرقدرت‌ها در فضا

ماهنامه علمي، خبري و تحليلي فناوري فضايي، نخست با بخش «تازه‌ها» شروع می‌شود که در آن آخرین اخبار حوزه فناوری فضایی نگارش شده‌اند. 

آیا آمریکا برای دفاع از خود مرکز جنگ فضایی تاسیس می‌کند؟ برنامه‌های دفاعی فضایی روسیه چیست؟ جدیدترین مهمان ایستگاه فضایی چه کسی است؟ پاسخ این سوالات را در بخش تازه‌های شماره یک ماهنامه علمي، خبري و تحليلي فناوري فضايي بخوانید.

yek

چشم‌های آسمان چگونه می‌بینند؟

یکی از بخش‌های دیدنی و خواندنی ماهنامه علمي، خبري و تحليلي فناوري فضايي، «تازه‌ها از نگاه تصاویر» است.

در شماره یک فناوری فضایی در این بخش، تصاویر بسیار زیبایی را از داده‌های ماهواره‌ای سنجش از دور مثل ماهواره سنتینل-۲آ اروپایی (که اخیرا ماموریت خود را شروع کرده است)، خواهید دید. این بخش از مجله را از دست ندهید.

do

مدیران موفق به ناسا می‌روند

ماهنامه علمي، خبري و تحليلي فناوري فضايي دارای بخشی تحت عنوان «پیش‌خوان» است که بعد از بخش تازه‌ها قرار می‌گیرد. در این بخش مطالب تحلیلی حوزه فضا مورد بررسی قرار می‌گیرند.

در شماره یک فناوری فضایی مطلبی با موضوع «ناسا و مدیران موفق» را می‌خوانید که در آن به بررسی میزان رضایت کاری افراد در ناسا و نحوه جذب مدیران موفق به ناسا پرداخته شده است.

همچنین در این شماره، شما مطالب جذابی درباره نحوه هدایت جنگ‌افزارها از فضا و سرمایه‌گذاری‌های خصوصی در فضا خواهید خواند.

se

نسل جدید ماهواره‌برها و نسل جدید شرکت‌های فضایی

در هر شماره از ماهنامه فناوری فضایی، یکی از موضوعات تحت عنوان «پرونده ویژه»، مورد بررسی قرار می‌گیرد. در این بخش مطالب مفصل و جذابی حول یک موضوع مطرح شده و تحلیل می‌شوند.

در شماره یک فناوری فضایی و در بخش پرونده ویژه، مطلبی با موضوع «نسل جدید ماهواره‌برهای فضایی در دست نسل جدید شرکت‌های فضایی» را خواهید خواند. 

در این مطلب به بررسی و تحلیل ورود بخش خصوصی برای ساخت پرتابگرهای فضایی و ماهواره‌برها پرداخته شده است. همچنین در این پرونده، بررسی فنی عملکرد رقبای خصوصی در حوزه پرتاب مثل ایرباس و اسپیس ایکس بسیار خواندنی است.

haft

حیات در همین نزدیکی، پرواز بر فراز مریخ

یکی دیگر ار بخش‌های ثابت ماهنامه علمي، خبري و تحليلي فناوري فضايي، بخش «گزارش» است. در این بخش رویدادهای روز فضایی به صورت گزارش علمی و فنی تحلیل می‌شوند.

در شماره یک ماهنامه فناوری فضایی در بخش گزارش، موضوعات بسیار جذابی همچون حیات در مریخ، پرواز بر فراز مریخ با پهپاد جدید ناسا، بررسی ماموریت ماهواره جدید اروپایی، پایگاه‌های فضایی به جای فرودگاه‌ها، بررسی فنی فضاپیمای نیوهورایزنز، جاسوس فضایی مرموز و کیوب‌ست‌ها به نگارش در آمده‌اند.

chahar

کشف اسرار سیاره سرخ

آخرین بخش از سرویس‌های ماهنامه علمي، خبري و تحليلي فناوري فضايي، بخش «آرشیو» نام دارد که در این بخش به دبیری سیروس برزو، روزنامه‌نگار و پژوهشگر تاریخ فضایی، مطالب جذاب تاریخ در حوزه فضا را می‌توانید بخوانید. در شماره یک فناوری فضایی، سیروس برزو به مناسبت کشف آب جاری در سطح مریخ، مطلب تاریخی زیبایی درباره کاوشگرهای فضایی نوشته است.

shesh 

استفاده از مطالب کیهان نورد تنها با ذكر منبع و نام نویسنده بلامانع خواهد بود.


کلمات کلیدی

0 نظر

نظر شما:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
فیلد های ضروری با علامت * مشخص شده اند.