فناوری هوافضا برای امنیت، رفاه و افزایش کیفیت زندگی
آب و هوا --273°C

پایگاه علمی، خبری، تحلیلی کیهان نورد

 خبر فوری

یک تیتر یک خبر

ماهواره‌های ناسا: دما امسال رکورد می‌زند! +‌ اینفوگرافیک

ماهواره‌های ناسا: دما امسال رکورد می‌زند! +‌ اینفوگرافیک
۱۳۹۴/۵/۱ - ۱۴:۳۳

لطفا تا بالا آمدن کامل تصویر صبر کنید:

info_pages.[1]

ناسا و مرکز داده‌های آب و هوایی آمریکا گزارش دادند: کره زمین امسال رکورد گرمایش را خواهد شکست!
دانشمندان ناسا گزارش داده‌اند که نیمه اول سال میلادی جاری رکورد گرم‌ترین دوره شش‌ماهه در تاریخچه زمین را به نام خود ثبت کرده است. بنا بر گزارش‌های مرکز مطالعات فضایی گادارد ناسا و مرکز ملی داده‌های آب و هوایی آمریکا با توجه به اطلاعات و نقشه‌های ماهواره‌ای در دسترس، ماه گذشته داغ‌ترین ماه ژوئن در ادوار گذشته بوده است.
بدین ترتیب رکوردهای ثبت شده دما برای زمین یکی پس از دیگری شکسته می‌شوند. اما متاسفانه شاید این تنها رکوردی باشد که کسی در جهان علاقمند به شکستن و بالا بردن آن نیست.

رکورد بیشترین تمرکز گازهای گلخانه‌ای در جو شامل دی‌اکسیدکربن و متان، بالاترین دمای میانگین سطح کره زمین در طول سال، بالاترین دمای سطح آب‌های آزاد و حتی بالاترین سطح آب‌های آزاد به علت آب شدن یخ‌های قطبی برخی از دیگر رکوردهایی هستند که امسال به نام زمین زده شده‌اند.
سال گذشته بالاترین سطح دما در طول تاریخ را داشته است. اما با این وصف امسال زمین رکورد دیگری را در این زمینه خواهد شکست. آیا ما همچنان منتظر خواهیم ماند تا بی‌وقفه دریاها گرم‌تر شوند، یخ‌های قطبی به آب شدن ادامه دهند، سطح آب‌های آزاد بالاتر بیایند، باران‌ها ناسالم‌تر شوند و نسل بشر قدم به قدم به نابودی خانه‌اش نزدیک‌تر شود؟

استفاده از مطالب کیهان نورد تنها با ذكر منبع و نام نویسنده بلامانع خواهد بود.


کلمات کلیدی

0 نظر

نظر شما:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
فیلد های ضروری با علامت * مشخص شده اند.