فناوری هوافضا برای امنیت، رفاه و افزایش کیفیت زندگی
آب و هوا --273°C

پایگاه علمی، خبری، تحلیلی کیهان نورد

 خبر فوری

یک تیتر یک خبر

شورای عالی فضایی جان تازه گرفت

شورای عالی فضایی جان تازه گرفت

دکتر جهانگیر جدی، رییس مرکز ملی فضایی ایران در دومین جلسه شورای سیاست‌پژوهی این مرکز از برنامه‌های مرکز ملی فضایی برای تدوین برنامه ۵ ساله ششم فضایی و برنامه افق ۱۴۰۴ و آغاز بکار مجدد فعالیت‌های شورای‌عالی فضایی و دبیرخانه آن با بررسی سوابق و مستندات جهت احیای جلسات کارگروه‌ها و کمیسیون راهبردی آن شورا و شورای‌عالی فضایی در دبیرخانه این شورا خبر داد.

وی گفت: هم‌اکنون با بررسی اسناد شورای عالی فضایی در تعداد ارکان و اعضای کارگروه‌های این شورا، بازنگری شده و برای کارگروه‌های شورای‌عالی فضایی دبیر مشخص شده است تا جلسات این کارگروه‌ها به طور منظم برگزار شوند. همچنین در نظر داریم در سال جاری در کوتاه ترین زمان ممکن جلسه شورای‌عالی فضایی را برگزار کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در ۱۰ سال گذشته جلسات شورای‌عالی فضایی به عنوان عالی‌ترین نهاد فضایی کشور تنها سه بار برگزار شده بود که انتقاداتی را در بین دست‌اندرکاران و کارشناسان این حوزه به دنبال داشت. دکتر حسن روحانی رئیس‌جمهور سال گذشته طی حکمی مسوولیت اداره جلسات شورای‌عالی فضایی را به دکتر ستاری، معاون علمی وفناوری رئیس جمهور و دبیرخانه شورای عالی فضایی را به معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری واگذار کرده است.

استفاده از مطالب کیهان نورد تنها با ذكر منبع و نام نویسنده بلامانع خواهد بود.


کلمات کلیدی

1 نظر

  1. سید مهدی 1 1

    مرسی خبر خوبی بود

    پاسخ به این نظر

نظر شما:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
فیلد های ضروری با علامت * مشخص شده اند.