فناوری هوافضا برای امنیت، رفاه و افزایش کیفیت زندگی
آب و هوا --273°C

پایگاه علمی، خبری، تحلیلی کیهان نورد

 خبر فوری

یک تیتر یک خبر

امشب می‌توانید با کارشناس فضاپیمای نیوهورایزنز صحبت کنید

امشب می‌توانید با کارشناس فضاپیمای نیوهورایزنز صحبت کنید
۱۳۹۴/۳/۲۹ - ۰۳:۰۰

کمتر از یک ماه دیگر (۲۴ تیر ۱۳۹۴) قرار است کاوشگر فضایی نیوهورایزنز به سیاره کوتوله پلوتو برسد. به همین منظور امشب راس ساعت ۱۱ (۲۳:۰۰) یکی از پژوهشگران ارشد این پروژه به صورت مستقیم با استفاده از گوگل پلاس هنگ‌آوت آن ایر (Google+ Hangout on Air) با علاقمندان صحبت خواهد کرد.

الن استرن (Alan Stern) که یکی از اعضای تیم پژوهشی پروژه بزرگ کاوشگر فضایی نیوهورایزنز است، امشب (جمعه ۲۹ خرداد ۱۳۹۴) از ساعت ۲۳ تا ۲۴ به وقت ایران قرار است به صورت مستقیم و طی یک Google+ Hangout on Air ویژه درباره ماموریت این فضاپیما صحبت کند.

طبق اعلام قبلی تیم پژوهشی کاوشگر فضایی نیوهورایزنز، حتی قرار است حین پخش زنده این صحبت روی گوگل پلاس، به پرسش‌های علاقمندان درباره این پروژه بی‌نظیر پاسخ داده شود.

اگر شما نیز تمایل دارید صحبت‌های الن استرن را به صورت زنده ببینید روی  این لینک (special Google+ Hangout on Air) کلیک کنید.

نیوهورایزنز (New Horizons) که در محافل علمی و رسانه‌ای ایران به اشتباه افق‌های‌نو نیز نامیده می‌شود، فضاپیمای روباتیکِ ناسا است که در حال حاضر به سوی پلوتو حرکت می‌کند. این کاوشگر فضایی نخستین فضاپیمایی است که به سوی پلوتو پرواز می‌کند و به مطالعه درباره این سیاره کوتوله و سه ماه آن، چارون، نیکس، و هیدرا می‌پردازد.

نیوهورایزنز قرار است ویژگی‌های سیاره‌شناختی پلوتو و ماه‌های آن را بررسی و داده‌برداری کند. اما سفر طولانی این فضاپیماقرار نیست با رسیدن به پلوتو خاتمه یابد بلکه طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده این کاوشگر فضایی پس از گذر از کنار پلوتو به سراغ کمربند کویپر خواهد رفت تا دست کم با یکی از اجرام این کمربند نیز ملاقات کند. امید می‌رود این کاوشگر در ۲۴ تیر ماه ۱۳۹۴ به پلوتو برسد.

با کلیک روی این لینک می‌توانید موقعیت کاوشگر فضایی نیوهورایزنز نسبت به پلوتو را به صورت زنده ببینید.

 

استفاده از مطالب کیهان نورد تنها با ذكر منبع و نام نویسنده بلامانع خواهد بود.


کلمات کلیدی

0 نظر

نظر شما:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
فیلد های ضروری با علامت * مشخص شده اند.