فناوری هوافضا برای امنیت، رفاه و افزایش کیفیت زندگی
آب و هوا --273°C

پایگاه علمی، خبری، تحلیلی کیهان نورد

 خبر فوری

یک تیتر یک خبر

چرا بازدید از نمایشگاه هوافضای دبی توصیه می‌شود؟

چرا بازدید از نمایشگاه هوافضای دبی توصیه می‌شود؟
۱۳۹۴/۷/۲۰ - ۱۶:۱۷

نمایشگاه هوافضای دبی به عنوان یکی از بزرگترین نمایشگاه‌های هوافضایی جهان و بزرگترین در نوع خود در منطقه خاورمیانه امسال نیز ۱۷ تا ۲۱ آبان ۱۳۹۴ (۸ تا ۱۲ نوامبر ۲۰۱۵) برگزار خواهد شد.

هوانوردی تجاری

ایروشوی دبی یکی از تجاری ترین رویداد در حوزه هوانوردی است. بزرگ‌ترین معاملات هواپیماهای مسافربری در این نمایشگاه صورت می‌گیرد. ده‌ها هواپیما از این نوع روی باند برای بازدید فضای داخلی و کابین خلبان عموم قرار دارد. هواپیماهای مسافربری غول پیکر پروازهای نمایشی دور از انتظاری را در آسمان به نمایش می‌گذارند! اِیرباس اِی-۳۸۰ در حال بَنک نزدیک به ۹۰ درجه دیدنی است!حضور شرکت‌های حوزه تعمیرات و نگهداری نیز در ایرشوی دبی پررنگتر از هر رویداد دیگر مشابه است.

فضا و ماهواره

کشور امارات در سال‌های اخیر بیش از پنج میلیارد دلار در برنامه فضایی خود سرمایه گذاری کرده است. طرح های بلندپروازانه ای چون تبدیل ابوظبی به بندر فضایی تجاری تا طراحی و ساخت انواع ماهواره های سنجشی در دستور کار این کشور قرار دارد. همین باعث شده تا شرکت‌ها و کنسرسیوم‌های فضایی و ماهواره‌ای غربی هر ساله سهم بزرگتری از ایرشوی دبی را به خود اختصاص دهند. امسال بویژه سازمان فضایی اروپا در این رویداد حضور دارد.

هوانوردی عمومی

در هیچ ایرشویی نمی‌توان به اندازه رویداد دبی هواپیماهای رده هوانوردی عمومی (از فوق سبک گرفته تا جتهای کوچک شخصی) پیدا کرد. ایرشوی دبی از این لحاظ وجهه بسیار قدرتمندی دارد و بازار این نوع هواپیماها در ایرشوی دبی داغ‌تر از هر جای دیگری است. تعداد زیادی از این رده هواپیماها برای فروش گذاشته شده و بازدید از آنها هم کاملاً آزاد است. می‌توان سوار شدن یک هواپیمای لوکس اختصاصی را هم ایرشوی دبی تجربه کرد.

هوانوردی نظامی

ایرشوی دبی محلی برای عرضه انواع جنگنده‌ها و هواپیماهای نظامی لجستیکی غربی است. در این نمایشگاه اِف-۱۵، اِف-۱۶، اِف-۱۸، سی-5 گاکسی، سی-۱۷، یوروفایتر، رافال و غیره و حتی «اِف-۲۲» به نمایش درآمده است. ده‌ها هواپیمای نظامی دیگر نیز بر روی زمین و آسمان حضور دارند. نمایش‌های پروازی هواپیماهای جنگی در ایرشوی دبی تاثیر زیادی روی فروش آنها به مشتریان دارد. امسال احتمالاً اِف-۳۵ میهمان ایرشوی دبی خواهد بود.

موشک

کشورهای غربی آخرین سامانه‌های موشکی عمدتا تاکتیکی، پدافندی و ضدموشکی خود را در این نمایشگاه عرضه می‌کنند. بیشتر موشک سازان عمده آمریکا و اروپا بهمراه محصولات خود در این نمایشگاه حضور دارند. قطعه سازان موشکی نیز بخش قابل توجهی از رویداد را تشکیل می‌دهند.

پهپاد

بازار پهپاد و زیرسامانه‌ها و قطعات مربوط به آن در ایرشوی دبی بسیار داغ است. قطعه‌سازان غربی سامانه‌های پهپاد به لحاظ بازار خوب خاورمیانه در این رویداد حضور چشم‌گیری دارند. تعداد زیادی از پهپادهای غربی از رده پریدیتور نیز در این نمایشگاه به نمایش درآمده است.

پیشنهاد ویژه کیهان‌نورد

شرکت مهندسی هوافضای ماخ پس از برگزاری موفق بازدید گروهی از نمایشگاه ماکس ۲۰۱۵ مسکو با شرکت ۴۷ نفر، اکنون تصمیم گرفته است با حداقل هزینه ممکن ایرشوی دبی را نیز پوشش دهد. این شرکت در بازدید از نمایشگاه ماکس ۶ خبرنگار حرفه‌ای از برترین رسانه های کشور را همراه خود داشت و برای ایرشوی دبی خدمات ویژه ای را برای خبرنگاران ایرانی در نظر گرفته است. از طرف این شرکت پنج روز اقامت در شهر دبی و سه روز بازدید از نمایشگاه در نظر گرفته شده است. اقامت در یکی از هتل‌های برگزیده چهار ستاره شهر خواهد بود. کلیه امکانات رفت و آمد و حضور در نمایشگاه (حتی ناهار) پیش بینی شده است. گروه همراه این شرکت با یکی از بهترین پروازها و با بهترین زمان رفت و برگشت (رفت صبح و برگشت شب) عازم خواهند شد. سفر این گروه برای ۱۶ تا ۲۰ آبان برنامه‌ریزی شده است. باز هم می‌گوییم، منتظر چه هستید؟؟ پس برای کسب اطلاعات بیشتر از جمله مهلت ثبت‌نام، قیمت و سایر شرایط به لینک زیر مراجعه کنید و تا دیر نشده اقدام کنید:

بازدید گروهی تخصصی هوافضایی از نمایشگاه هوایی و فضایی دبی ۲۰۱۵ توسط ماخ

استفاده از مطالب کیهان نورد تنها با ذكر منبع و نام نویسنده بلامانع خواهد بود.


کلمات کلیدی

0 نظر

نظر شما:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
فیلد های ضروری با علامت * مشخص شده اند.