فناوری هوافضا برای امنیت، رفاه و افزایش کیفیت زندگی
آب و هوا --273°C

پایگاه علمی، خبری، تحلیلی کیهان نورد

 خبر فوری

یک تیتر یک خبر

پيام استیون هاوکینگ به مناسبت گذر فضاپيماي نيوهورايزنز از کنار پلوتو+ ويديو

پيام استیون هاوکینگ به مناسبت گذر فضاپيماي نيوهورايزنز از کنار پلوتو+ ويديو
۱۳۹۴/۴/۳۱ - ۱۲:۳۱

  

ویدیویی از پيام استيون هاوکينگ به مناسبت گذر نيوهورايزنز از کنار پلوتو

شرح ویدیو

استیون هاوکینگ یکی از چهره‌های نمادین علم امروز: اکتشاف خصلت انسان‌ها است، ما جست‌و‌جو می‌کنیم چون انسان هستیم!

استیون هاوکینگ فیلمی ویدیویی را منتشر کرده و در آن به خاطر گذر اخیر فضاپیمای نیوهورایزنز از کنار پلوتو به تیم آن تبریک گفته است.

دانشمندان، مهندسان و علاقمندان به علوم فضایی در سراسر دنیا عبور فضاپیمای نیوهورایزنز را پس از یک سفر نه و نیم ساله از کنار پلوتو به نظاره نشستند. یکی از این همه علاقمندان به پروژه دانشمند مطرح و فیزیکدان سرآمد، استیون هاوکینگ بوده است.

او در این پیام تصویری گفت: «اکتشافات نیوهورایزنز ‌می‌تواند به ما کمک کند تا منشا شکل‌گیری منظومه شمسی را بهتر بشناسیم». همچنین اضافه کرد: «ما جست‌و‌جو می‌کنیم چون انسان هستیم و این خصلت انسان‌ها است که می‌خواهند بدانند! امیدوارم پلوتو در راه بیشتر دانستن کمک‌حال ما باشد».

نتایج تحقیقات هاوکینگ در حوزه فیزیک و کیهان‌شناسی دانش بشری را از هستی و ساکنان مرموز آن علی‌الخصوص سیاه‌چاله‌ها توسعه بخشیده است.

هاوکینگ همچنین مولف چندین کتاب در خصوص معماهای نهفته در کیهان است. این فیزیکدان شهیر به وسیله این نوشته‌ها موفق شده است این مباحث پیچیده علمی را به زمانی عامه‌فهم بیان کند. به شیوه‌ای مشابه عکس‌های دقیق نیوهورایزنز از پلوتو به جهانیان دید بهتری از چالش‌ها و دستآوردهای انسان در حوزه فضا داده است.

گرچه حوزه کاری هاوکینگ در فیزیک نظری و قوانین حاکم بر کیهان ممکن است با اکتشاف یک سیاره کوچک و یخی در منظومه شمسی مخصوصا از نظر ابعاد تفاوت داشته باشد، اما ستون بنای هر دو عمل بر اصل اکتشاف و جست‌و‌جو در ذات بشر استوار است.

او در این فیلم می‌گوید: «میخواهم به تیم نیوهورایزنز و کل ناسا به خاطر ماموریت پیشرویی که در یک دهه برای تحقیق بر سامانه پلوتو و کمربند کویپر انجام داده‌اند تبریک بگویم». و اضافه می‌کند: «امروز 50 سال از اولین ماموریت موفق بشر به مریخ می‌گذرد، در آن زمان مارینر4 عکس‌هایی تازه از سیاره سرخ به زمین فرستاد. امروز، با تصاویر نوین از پلوتو در دوردست، درب‌های منظومه شمسی به روی ما بازتر خواهد شد».      

استفاده از مطالب کیهان نورد تنها با ذكر منبع و نام نویسنده بلامانع خواهد بود.


کلمات کلیدی

1 نظر

  1. سید مهدی هاشمی ۱۳۹۴/۴/۳۱ - ۱۶:۵۹ 0 0

    خبر بسیار خوبی بود.

    پاسخ به این نظر

نظر شما:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
فیلد های ضروری با علامت * مشخص شده اند.