فناوری هوافضا برای امنیت، رفاه و افزایش کیفیت زندگی
آب و هوا --273°C

پایگاه علمی، خبری، تحلیلی کیهان نورد

 خبر فوری

یک تیتر یک خبر

ممنوعیت حمل آدامس در پروازهای یک شرکت هواپیمایی در روسیه

ممنوعیت حمل آدامس در پروازهای یک شرکت هواپیمایی در روسیه
۱۳۹۴/۴/۱۸ - ۱۵:۰۳

پوبدا هواپیمایی ارزان کشور روسیه که یکی از شاخه‌های هواپیمایی ملی روسیه ایرفلوت است، به همراه داشتن آدامس را در هواپیماهایش ممنوع اعلام کرد.

دلیل این کار هزینه بالای تراشیدن آدامس خشک شده باقی مانده از مسافرین بی‌ملاحظه اعلام شده است.

بنا بر اعلام آندره کالمیکو مدیرعامل این هواپیمایی، تا پیش از این ممنوعیت، پاک کردن هر قطعه آدامس برای هواپیمایی 100000 روبل معادل 1700 دلار هزینه در بر داشته است.

پوبدا که عملا هواپیمایی پیش‌رو روسیه در بین هواپیمایی‌های ارزان‌قیمت است، سال گذشته با نام دوبرولیوت آغاز به کار کرد. اما فعالیت آن پس از مدت کوتاهی با امتناع شرکت‌های اروپایی از اجاره هواپیما به این هواپیمایی به علت سرویس‌دهی به کریمه اوکراین که تحت تحریم‌های شدید اتحادیه اروپا است متوقف شد. 

این خط هوایی با اختلاف زمانی کوتاهی البته این بار بدون سرویس‌دهی به کریمه مجددا بازگشایی شد. نام جدید پوبدا (به معنی پیروزی در زبان روسی) همین زمان بر آن گذاشته شد. بر اساس اطلاعات صفحه اینترنتی این شرکت، آن‌ها پرواز‌هایی از مسکو به 17 شهر دیگر در روسیه انجام می‌دهند. 

منشی خبری پوبدا، یلنا سلیونووا که مسوول انتشار خبر بوده است، ذکر نکرده است که هواپیمایی چطور قصد دارد مانع حمل بدون اطلاع آدامس به هواپیماها توسط مسافرین شود. تقریبا هیچ هواپیمایی دیگری چنین ممنوعیتی بر مسافرانش اعمال نکرده است. گرچه برخی شهرها چنین قوانینی دارند. معروفترین این شهرها سنگاپور است که از سال 1992 میلادی آدامس را جزو کالاهای ممنوع قرار داده است.

 

استفاده از مطالب کیهان نورد تنها با ذكر منبع و نام نویسنده بلامانع خواهد بود.


کلمات کلیدی

0 نظر

نظر شما:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
فیلد های ضروری با علامت * مشخص شده اند.