فناوری هوافضا برای امنیت، رفاه و افزایش کیفیت زندگی
آب و هوا --273°C

پایگاه علمی، خبری، تحلیلی کیهان نورد

 خبر فوری

یک تیتر یک خبر

۱۱ نکته جالب درباره نمایشگاه هوایی ماکس روسیه

۱۱ نکته جالب درباره نمایشگاه هوایی ماکس روسیه
۱۳۹۴/۳/۲۴ - ۱۳:۴۸

ژوکوفسکی یک شهرک کاملا هوافضایی واقع در حومه مسکو است که از سال ۱۹۹۳ هر دو سال یک‌بار نمایشگاه بین‌المللی هوایی و فضایی روسیه به عنوان معتبرترین نمایشگاه هوافضایی دنیا، در آنجا برگزار می‌شود. امسال نیز دوازدهین دوره نمایشگاه ماکس (ماکس ۲۰۱۵) ۳ تا ۹ شهریور در این شهرک برپاست.

در آخرین دوره نمایشگاه ماکس (سال ۲۰۱۳) بیش از ۱۰۰۰ شرکت از ۴۴ کشور در ده‌ها غرفه سرپوشیده و ۹ گروه نمایشی هوایی و حدود صدها هلپکوپتر، هواپیما، کشتی هوایی، فضاپیما، ماهواره، ماهواره‌بر و ... در آسمان، در پارکینگ‌های روباز و غرفه‌های نمایشگاهی حضور داشتند.

 

۱- جذاب‌ترین نمایشگاه هوافضا

نمایشگاه هوافضای ماکس با حدود ۴۵۰۰۰۰ تا ۶۵۰۰۰۰ بازدیدکننده، جذاب‌ترین نمایشگاه هوایی و هوافضایی جهان به شمار می‌رود. در نمایشگاه سال گذشته حدود ۵۵۰۰۰۰ بازدیدکننده از این نمایشگاه دیدن کردند. از این میان ۱۱۰۰۰۰ نفر بازدیدکننده تخصصی (فعال یا مرتبط به زمینه هوافضا) بودند.

 

۲- مانورهای هوایی دیدنی 

هواپیماهای روسی به مانورهای بی‌نظیر و دیدنی مشهور هستند؛ در نمایشگاه ماکس نیز همواره جذاب‌ترین نمایش‌های هوایی توسط صدها هواپیما و بالگرد به نمایش در می‌آید. در دوره گذشته ۹۱ هواپیما در نمایش‌های هوایی شرکت کردند و ۴۸۴ پرواز صورت پذیرفت.

 

۳- کاملا هوافضایی!

نمایشگاه هوایی ماکس در شهر کاملا هوافضایی ژوکوفسکی برگزار می‌شود. در و دیوار این شهرک بوی هوانوردی و هوافضا می‌دهند. جدای از نمایشگاه ماکس، گذر از در ورودی شهرک تا محل باند رامنسکوی، یک تجربه بی‌نظیر به حساب می‌آید. نزدیک به محل نمایشگاه که می‌شوید، خیابان و باند رفت و آمد هواپیما چهارراه می‌شوند؛ باور کنید!!

 

۴- ایران‌نوازی
ارتباط مردم روسیه با ایرانی‌ها خوب است. آنها در نمایشگاه ماکس نیز در تبادل اطلاعات با ایرانی‌ها رفتارهای بسیار خوبی دارند. غرفه‌داران روس اگر بدانند شما ایرانی هستید جزئیات فنی از سامانه‌ها و وسایلشان در اختیار شما قرار می‌دهند که برای هر کارشناس و علاقه‌مندی جالب است و هیچ جای دیگر نمی‌شود از این جزئیات با خبر شد.

 

۵- گوش‌ها آماده باشند!

در سال‌های اخیر در نمایشگاه ماکس، صدای غرش موتورهای هواپیماهای میگ و سوخو در حال مانور، گوش بازدیدکنندگان را نوازش می‌کنند. تجربه این حس بی‌نظیر صداهای کر کننده برای هر علاقمندی جالب است. 

 

۶- همه چیز هست!
در نمایشگاه ماکس علاوه بر هواپیماها، انواع موشک‌ها و رادارهای تاکتیکی روس‌ها به نمایش گذاشته می‌شود. در دوره گذشته ۲۴۱ هواپیما روی زمین به نمایش گذاشته شده بودند. 

 

۷- رقابت با آمریکا
هرجای نمایشگاه ماکس که سر بزنید متوجه خواهید شد که آنها برای کری خواندن بار رقیب دیرینه‌شان یعنی آمریکا همیشه چیزهایی برای رو کردن دارند. توضیحات روس‌ها وقتی از آنها درباره تفاوت سامانه‌هایشان با نمونه‌های آمریکایی و غربی سوال می‌کنید، جالب و شنیدنی است!

 

۸- دانشگاه‌ها هم هستند!
بیشتر دانشگاه‌ها و دانشکده‌های هوانوردی و هوافضایی روسیه در نمایشگاه ماکس حضور پر رنگ دارند. همواره ده‌ها کنفرانس، میزگرد و سمینار علمی در حاشیه نمایشگاه ماکس روسیه برگزار می‌شود.

۹- نمایشگاهی برای پهپاد دوستان

نمایشگاه هوافضای ماکس روسیه برای علاقه‌مندان به پهپاد و سیستم‌های مربوط به پهپاد هر دوره بیشتر از دوره قبل سورپرایز دارد. در دوره گذشته از بیش از ۱۰۰۰ شرکت و سازمانی در نمایشگاه ماکس حضور داشتند، ده‌ها شرکت به صورت اختصاصی در زمینه پهپاد فعال بودند.

 

۱۰- امسال سفر به ماکس خیلی گران نیست! 
کاهش مشهود ارزش روبل و ثبات تقریبی ارزش ریال باعث شده است که سفر ایرانی‌ها به نمایشگاه ماکس ۲۰۱۵ خیلی پر هزینه نباشد. در چنین شرایطی شاید امسال بهترین موقع برای سفر به روسیه جهت بازدید از نمایشگاه ماکس است!

 

۱۱- تخصصی سفر کنید

شرکت مهندسی هوافضای ماخ، ثبت‌نام جهت تور بازدید تخصصی هوافضایی از نمایشگاه ماکس ۲۰۱۵ با خدمات خاص را آغاز کرده است. آنها در یک تور بی‌نظیر شما را از سوم تا نهم شهریور ماه ۱۳۹۴ به همراه کارشناسان، متخصصان و علاقه‌مندان هوافضا و هوانوردی به مسکو برده و در آنجا خدمات ویژه‌ای را برایتان در نظر خواهند گرفت. 

شما می‌توانید جهت دریافت اطلاعات بیشتر روی لینک زیر کلیک کنید:

تور بازدید تخصصی هوافضایی از نمایشگاه ماکس 2015  

استفاده از مطالب کیهان نورد تنها با ذكر منبع و نام نویسنده بلامانع خواهد بود.


کلمات کلیدی

0 نظر

نظر شما:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
فیلد های ضروری با علامت * مشخص شده اند.